Балансуюча група

В ЗВ'ЯЗКУ З ВЕЛИКОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ НЕК "УКРЕНЕРГО" ЗА ПОЗИТИВНІ НЕБАЛАНСИ І ПОСТІЙНИМ ЇЇ ЗБІЛЬШЕННЯМ ДІЯЛЬНІСТЬ БАЛАНСУЮЧОЇ ГРУПИ ТОВ "ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНИК" ТИМЧАСОВО ПРИЗУПИНЕНО!

Не зважаючи на наявність всіляких інструментів та високопрофесійну роботу постачальника, в силу ряду причин, споживання електричної енергії не можливо спрогнозувати на всі 100%.

Тим самим вартість врегулювання небалансів (різниця, яка виникає між купованою і фактично спожитою електроенергією) являється досить затратною. Наприклад, в червні 2020 р. при купівлі на БР постачальник платив в середньому на 21,48% дорожче ціни РДН, а при продажі зайвих обсягів на БР постачальник втрачав 16,77%.Порівняння РДН_БР

Вартість втрат на балансуючому ринку в кінцевому результаті вкладається в ціну споживачеві. Задача постачальника зменшити втрати на балансуючому ринку до мінімума, щоб споживач їх особливо не відчув в загальному тарифі.

Існує три основні механізми мінімізації вартості урегулювання небалансів:

1. Якісне прогнозування обсягів споживання на розрахунковий період споживачами та прогнозування профілю споживання постачальником.

2. Внутрішня балансуюча група компанії створена за рахунок портфеля споживачів.

3. Зовнішня балансуюча група - об'єднання в балансуючу групу з іншими постачальниками та суб'єктами генерації в рамках чинного законодавства.

З метою мінімізації небалансів ТОВ "ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНИК" створено балансуючу групу - об'єднання учасників ринку, на підставі договору про створення балансуючої групи, у межах якого ТОВ "ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНИК" несе відповідальність за баланс електричної енергії всіх інших учасників ринку і входять до такого об'єднання. Тобто, ТОВ "ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНИК" являється стороною відповідальною за баланс (СВБ) і виконує взаєморазрахунки з Адміністратором розрахунків НЕК "Укренерго" (АР) за всіх учасників балансуючої групи (УБГ), УБГ в свою чергу виконуть взаєморозрахунки з СВБ.Структура БГ

За рахунок чого балансуюча група дозволяє економити? Розглянемо на прикладі:

Небаланси УБГНебаланси БГ

Небаланси УБГ(компенсація)Небаланси БГ(компенсація)

Як видно з наведеного прикладу - участь в балансуючій групі вигідна всім, оскількі учасники не втрачають на небалансах скомпенсованих всередені групи, ця електрична енергія купується/продається учасниками по цінам сформованим на "ринку добу на перед" (РДН) без будь-якого здорожчення/здешевлення.

БГ іконка Запрошуємо всіх до балансуючої групи ТОВ "ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНИК"!

Переваги нашої балансуючої групи:

Рисунок1 Економія - балансуюча група дозволяє зменшити втрати на врегулюванню небалансів на 20-80%.

Рисунок2 Відсутність необхідності взаємовідносин з НЕК "Укренерго" щодо БР - ці роботи ми беремо на себе, і вам немає необхідності витрачати час на перевірку рахунків, актів, корегувань до актів, що виставляє Адміністатор розрахунків, витрачати час на врегулювання розбіжностей в розрахунках.

Рисунок3 Прозорість - всі результати розрахунків по УБГ доступні в особистому кабінеті, учасник в будь-який момент може переглянути які небаланси були, скільки компенсовано і т.п.

Рисунок4 Надійність - професійність команди ТОВ "ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНИК" перевірена часом, компанія працює надійно без збоїв з першого дня реформування ринку електрної енергії.

Рисунок5 Свобода - якщо раптом Вам щось не сподобається в нашій групі Ви завжди може безболісно з неї вийти.

Рисунок6 Мінімальна абонентська плата - 5% від отриманого економічного ефекту.

Рисунок6 Безкоштовний тестовий період - відсутність абонентської плати протягом перших шести місяців.