Новини

УВАГА! СКЛАДНА СИТУАЦІЯ В РОБОТІ ОЕС УКРАЇНИ!
Чт, 4 листопада 2021, 13:56

УВАГА! СКЛАДНА СИТУАЦІЯ В РОБОТІ ОЕС УКРАЇНИ!

В зв'язку з збільшенням споживання електричної енергії, високої аварійності на енергоблоках теплових електростанцій (станом на 03 листопада 2021 р. 5 блоків ТЕС знаходяться в аварійному ремонті за заявками виробників), критично низьких запасів вугілля на складах ТЕС (станом на 03 листопада 2021 р. через відсутність палива не працюють 20 блоків ТЕС) та відсутність імпорту з Республіки Білорусь та Російської Федерації, починаючи з листопада 2021 року очікують складні режими роботи енергосистеми ОЕС України.

За даними «Оператора ринку», починаючи з 1 листопада кількість дефіцитних годин перевищила кількість профіцитних годин у добі, так 1 листопада лише 7 годин було профіцитних, а 17 - дефіціитних, ціни в яких досягли максимальних значень (прайс-кепів), який в 16 годних становить 4000 грн./ МВт·год.

2 листопада у зв`язку з дефіцитом потужності в ОЕС України в період з 13-00 до 20-00 години НЕК «Укренерго» вимушено активувало аварійну допомогу з енергосистеми Білорусі (близько 3 500 МВт·год). В умовах зниження температури навколишнього середовища ситуація може мати критичних характер.

В результаті, за 4 дні листопада ціновий індекс базового навантаження РДН в ОЕС України виріс до 3109,05 грн./ МВт·год, що на 19% більше за ціновий індекс РДН ОЕС України жовтня та на 32% більше вересня.

ТОВ «ЕНЕРГОПОСТАЧАЛЬНИК» вживає всіх можливих заходів для зменшення кінцевого тарифу споживача, але нічого не може зробити з зростанням ринкової ціни. Сподіваємося, що незабаром почнеться імпорт електричної енергії з Республіки Білорусь і ситуація зміниться на краще, в тому числі з ціною електричної енергії.

Дана ситуація, на фоні напруженої роботи постачальників і підвищення тарифу для кінцевого споживача, може призвести до розбалансування режимів роботи ОЕС України і як факт до аварійних відключень.

Просимо з розумінням поставитися до ситуації, що сталася: врахувати можливе значне підвищення тарифу за електричну енергію, що буде спожита на протязі листопада та вжити всіх засобів для забезпечення економного використання електричної енергії.