Новини

Увага! Складна ситуація в роботі ОЕС України!
Вт, 2 лютого 2021, 22:11

Увага! Складна ситуація в роботі ОЕС України!

В зв'язку з значним збільшенням споживання електричної енергії в умовах зниження температури навколишнього середовища, високої аварійності на енергоблоках теплових електростанцій (ТЕС) та критично низьких запасів вугілля на складах ТЕС, протягом першої декади лютого 2021 року, а можливо і протягом всього місяця, очікують складні режими роботи енергосистеми ОЕС України.

Не зважаючи на залучення аварійної допомоги з Республіки Білорусь в обсязі 500…850 МВт*год та початку імпорту з Російської Федерації, за даними «Оператора ринку», кількість дефіцитних годин перевищила кількість профіцитних годин у добі, а саме на 3 лютого лише 7 годин було профіцитних, а 17 дефіціитних годин, ціни в яких досягли максимальних значень (прайс-кепів). Обсяг дефіциту був у межах 74,7-1041,3 МВт-год. Загальний дефіцит на РДН на 3 лютого становив 3,133 ГВт-год.

Дана ситуація, на фоні напруженої роботи постачальників і підвищення тарифу для кінцевого споживача, може призвести до розбалансування режимів роботи ОЕС України і як факт до аварійних відключень.

Просимо з розумінням поставитися до ситуації, що сталася: врахувати можливе підвищення тарифу за електричну енергію, що буде спожита на протязі лютого та вжити всіх засобів для забезпечення економного використання електричної енергії.